• Súhrn 2010-2011

• Súhrn 2010 - 2011

11. 05. 2011

Vitajte na našom webe!

Tak máme koniec apríla a je tu opäť súhrn toho, čo sa stalo za posledný rok v klube.

V nedeľu 21. 3. 2010 sme sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v slalome vo Vrátnej. Preteky organizovala Slovenská lyžiarska asociácia. Získali sme 3. miesto v kategórii A4 (Igor, Amavet 884). V nedeľu 25. 4. 2010 sme vystúpili na Veľký Kriváň (1 709 m n. m.) a zlyžovali Krivánsku muldu (Veronika, Igor). Spomienka na letný domov AMAVETu - kúzelný kemp Baško Polje, ma hreje i po uplynutí slnečných augustových dní. Prežil som množstvo nezabudnuteľných chvíľ v čarovnom prostredí Makarskej riviéry, v jednom z najkrajších miest Chorvátska. Od septembra 2010 som bol na misiách v Kremnici. Amavet klub #884 sa rozšíril o 28 mladých ľudí. S deťmi sme sa zapojili do medzinárodnej súťaže iBobor 2010, učili sme sa programovať v prostredí Imagine a Baltie. Od 8. 11. 2010 sme začali s deťmi z Kremnice prípravu na medzinárodnú prezentačno súťažnú aktivitu Trenčiansky robotický deň 2011. Vo štvrtok 11. 11. 2010 som na slávnostnej recepcii poriadanej pri príležitosti 20. výročia založenia AMAVETu na Slovensku dostal ocenenie za dlhodobé výborné výsledky v práci s deťmi a mládežou. V nedeľu 19. 12. 2010 som sa po úspešnom zvládnutí záverečných testov, metodických výstupov a jázd stal trénerom lyžovania pre SLA a rozhodcom pre FIS. Cez vianočné prázdniny som pokračoval v spolupráci s lyžiarskou školou FATRA SKI v lyžiarskom stredisku VRÁTNA FreeTimeZone na formácii mladých lyžiarov. Po vynútenej 3 týždňovej prestávke spôsobenej komplexnou štátnou inšpekciou v Súkromnej základnej škole v Kremnici, po uzatvorení polročnej klasifikácie a správania mojej triedy a po dokončení dokumentácie klubu pre MŠ SR som sa v nedeľu 30. 01. 2011 konečne opäť vrátil na zasnežené svahy do Vrátnej. V mesiacoch január až apríl 2011 sme v Terchovej prežili sériu viacdňových lyžiarsko - programátorských CAMPOV VRÁTNA FreeTimeZone. Boli zamerané na zdokonaľovanie v lyžiarskej technike, vysokohorskú turistiku, programovanie Baltík 3, Baltík 4, RoboLab, www stránky, plávanie a spoločenské hry. Podali sme žiadosť o grand do Nadácie Pontis (Grantový program: DELL pomáha zvyšovať počítačové zručnosti II.) Nadácia Pontis podporila len 4 mimovládne organizácie, takže smola... :-( Ako klub nemáme žiadnu prenosnú výpočtovú techniku. Na Valnom zhromaždení AMAVETu v Martine dňa 26. 03. 2011 sme sa od predsedníctva AMAVETu dozvedeli, že MŠ SR nám definitívne NEDÁ SCHVÁLENÚ DOTÁCIU za rok 2010, KTORÚ SME MALI DOSTAŤ ZA NAŠE KLUBOVÉ AKTIVITY V ROKOCH 2008-2009. Hľadáme ľudí, ktorí sú nám ochotní pomôcť so zapožičaním prenosnej výpočtovej techniky. Oficiálna žiadosť sme podali na firmu iEvolution (Matej Loncko, iShop s.r.o., Žilina - notebooky apple MacBook Air, MacBook Pro...). S dvomi súťažnými modelmi sme sa 31. marca 2011 zúčastnili 6. ročníka Trenčianskeho robotického dňa. Prostredníctvom Nadácie PRO CHARITAS Nemšová sa môžeme stať príjemcami 2 % z dane z príjmu. Ďakujeme našim sponzorom - CETELEM SLOVENSKO a.s. za finančnú pomoc pre náš klub. Silní pomáhajú slabým, alebo naopak? Ďakujeme Bibiána za dva nádherné lyžiarske víkendy s Vašou rodinou... Vo štvrtok 28. 4. sme si pripomenuli výročie založenia nášho klubu - sme tu pre Vás už 9 rokov.

Na záver prajem veľa úspechov a určite si nezabudnite prezrieť ďalší súhrn... igi